Po raz pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków w Lęborku!

Festiwal Smaków Food Trucków zaprasza na smaczne powitanie wiosny. Organizatorzy zaprosili ponad 20 food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata. 
Celem festiwalu jest promowanie idei slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, „na oczach” klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu. Festiwal Smaków Food Trucków odbywa się w wielu miastach Polski, a w tym roku po raz pierwszy zawita do Lęborka. 
Food trucki, które przyjadą na festiwal z całej Polski, wyróżnia jakość, staranność przygotowywania potraw, świeże składniki, autorskie dodatki, a przede wszystkim pasja i oryginalny pomysł na menu. Dania przyrządzane są na miejscu, a goście mogą obserwować cały proces przygotowywania. Wkrótce pierwsze informacje o mobilnych restauracjach, które wezmą udział w rozpoczęciu sezonu food truckowego w Lęborku.
Poza masą pyszności na gości czekać będą atrakcje dodatkowe. Na festiwalu pojawią się strefy aktywności dodatkowych, m.in.:
- strefa dla dzieci,
- strefa chilloutu – muzyka, leżaczki, konkursy,
- zawody kulinarne z nagrodami,
- gra terenowa z nagrodami,
oraz wiele więcej. 
Dodatkowo uczestnicy będą mogli wybrać „Najsmaczniejszego Food Trucka Festiwalu”.
Na gości czekać będą miejsca siedzące oraz zadaszenie na wypadek niepogody, gdzie wraz z przyjaciółmi i rodziną będzie można próbować wszystkich pyszności festiwalu.
Już teraz planujcie smaczne powitanie wiosny z food truckami.
Data: 21-22 kwietnia 2018
Godziny: sobota 12:00-21:00 i niedziela 12:00-20:00
Miejsce: Plac Pokoju w Lęborku.
Wstęp bezpłatny. 
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FB:
www.facebook.com/events/2046145472066825/
 
Wkrótce więcej informacji oraz liczne konkursy z nagrodami. 
 
Partnerzy:
Miasto Lębork
LCK Fregata
Browar Amber
Dobre Moce Baltica